DOLAR 28,9409 0.07%
EURO 31,3696 0.06%
ALTIN 1.886,640,13
BITCOIN 12084340,25%
İstanbul
10°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • DİĞER
  • DİĞER
  • DİĞER
  • DİĞER
  • DİĞER
  • DİĞER
  • DİĞER
Renk Körlüğü Polis Olmaya Engel Mi?
372 okunma

Renk Körlüğü Polis Olmaya Engel Mi?

ABONE OL
Temmuz 19, 2022 09:19
Renk Körlüğü Polis Olmaya Engel Mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Renk körlüğü polis olmaya engel mi konusunu bu bölümde inceleyeceğiz. Birçok polis adayı renk körlüğüne dair soru işaretlerine sahip olabiliyorlar. Özellikle de genç adaylar bu konuyla ilgili olarak sorun yaşayabiliyorlar ve bu tip durumlar birçok genci mağdur edebiliyor. Ancak sağlık raporları tam olarak gerçekten de gerekli oldukları için bulunurlar ve burada yer alan kusurlardan birine sahipseniz gerçekten de polis olmamanız sizin için daha iyi bir seçenek olacaktır. Bu bağlamda Renk Körlüğü Polis Olmaya Engel mi? sorusunu değerlendirmek daha doğru bir yaklaşım olacak ve birçok kişinin hayal kırıklığı yaşamamasına yol açacaktır. 

Genellikle polis memuru olmak isteyen birçok kişinin karşısına göz problemleri çıkmaktadır. Sadece renk körlüğü değil aynı zamanda miyop, astigmat, hipermetrop gibi sorunlar insanların polis olmasına engel olacak derecede olduğu zamanlarda adaylar büyük bir sorunla karşı karşıya kalabilirler ve polis olabilmek için çeşitli operasyon geçirmeyi bile göze alabilirler. Tüm bunlar polis olmak konusunda, adayların ne denli istekli olduklarını bizlere göstermektedir. Renk Körlüğü Polis Olmaya Engel mi? sorusuna da bu noktadan yaklaşmanın en faydalı yaklaşım olacağını düşünüyoruz. Sonuç olarak birçok kişi bu tip sorunlarla karşılaşabilir ve bu tip sorunlar insan hayatının içerisinde doğal bir şekilde yer alır. Örneğin lens takarak ya da gözlük kullanarak miyop sorununu aşmak mümkündür ancak polisler için sağlık raporu bu tip durumları dikkate almaz.

Renk Körlüğü Polis Olmaya Engel Mi?

Peki, gerçekten de Renk Körü Olanlar Polis Olabilirler mi? Bu soruya ne yazık ki hayır cevabını vereceğiz. Renk körü olmak polis olmaya tam anlamıyla engeldir ve renk körlüğünüz varsa polis olamazsınız. Bu durumu göz önüne aldığımız zaman polisler için benzeri durumların söz konusu olabileceğini söylemeliyiz. Yani belli ölçünün üstündeki miyop, astigmat gibi rahatsızlıklarda polis olmaya engel teşkil ediyor ve bu kişiler ne yazık ki polis olamıyorlar. Buradan yola çıkarak polis olmak isteyen arkadaşlara sağlık muayenesini önceden yapmalarını tavsiye etmekteyiz. Eğer gerçekten de haberiniz olmayan bir renk körlüğü durumunuz varsa ne yazık ki herhangi bir şekilde polis olmanız olası değildir. 

Renk Körlüğü Polis Olmaya Engel Mi?

Renk Körlüğü Neden Polis Olmaya Engeldir?

Birçok polis adayı bu durumdan dolayı mağdur oluyorlar ve bu durumun nedeni hakkında bilgi almak istiyorlar. Renk Körlüğü Neden Polis Olmaya Engeldir? sorusu da bu nedenden dolayı ortaya çıkıyor. Birçok kişi bu konuda düzenleme yapılması için İçişleri Bakanlığına başvurularda bulundu ve İçişleri Bakanlığı da bu konuya dair araştırmalar yaptı.  

Araştırmaların sonucunda ortaya çıkan şu ki dünyanın birçok ülkesinde renk körü olanlar polis olamıyorlar ve böylesi bir durumun ortaya çıkması da oldukça doğal. Gerçekten de renk körlüğü ciddi bir güvenlik zafiyeti ortaya çıkarıyor. Böylesi bir zafiyet söz konusu olunca da haliyle devlet bu konuda bir düzenleme yapamıyor. Yani eğer gerçekten de renk körü sorununuz varsa polis olmamanız daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Bu tam anlamıyla sizin ve ileride silah arkadaşınız olma ihtimali olan kişilerin güvenliği için yapılandırılmış bir karar olarak görülmelidir. 

Bu konuya dair bazı hayal kırıklıklarının olması mümkün ancak yine de bizim tavsiyemiz böylesi detayları önceden görüp yüzleşmenin daha iyi olduğu yönünde. Eğer gerçekten renk körü olma ihtimalinizin mevcut olduğunu düşünüyorsanız en kısa sürede bununla ilgili bir tedaviye girmenizi tavsiye ediyoruz. Bu tedavinin sonucunda gerçek sonuçla yüzleşmek alacağınız karara yönelik olarak sizin daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. 

Renk Körlüğü Polis Olmaya Engel Mi?

Renk Körlüğünün Tedavisi ya da Ameliyatı Var mıdır?

Maalesef böyle bir ameliyat ya da ilaç tedavisi bulunmamaktadır. Renk körlüğü genler yoluyla aktarılır ve şu an ki tıp teknolojisi ile düzeltilmesi mümkün değildir. Bazı gözlükler ve lensler bunu düzeltebilir ancak bu da polis olmak için yeterli değildir. Bu nedenle Renk Körlüğünün Tedavisi ya da Ameliyatı Var mıdır? sorusuna ne yazık ki olumlu bir cevap vermemiz mümkün olmuyor.  

Gerçekle yüzleşmek ve polis olamayacağınızı bilmek sizi üzebilir ancak yine de gerçeği olduğu gibi kabul etmek sizin daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. İnsanların mutlu olabileceği birçok meslek mevcut olduğundan dolayı farklı alternatifleri değerlendirmek daha mantıklı bir davranış olacaktır. Bu konu da iyimser bir tutum sergilemek polis adayları için iyi bir tercih. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP