DOLAR 28,9323 0.05%
EURO 31,2893 -0.21%
ALTIN 1.890,590,34
BITCOIN 12015450,27%
İstanbul
10°

PARÇALI BULUTLU

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • DİĞER
  • DİĞER
  • DİĞER
  • DİĞER
  • DİĞER
  • DİĞER
  • DİĞER
İkinci Silahla Göreve Gidilir mi?
422 okunma

İkinci Silahla Göreve Gidilir mi?

ABONE OL
Temmuz 19, 2022 14:14
İkinci Silahla Göreve Gidilir mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İkinci silahla göreve gidilir mi konusuna bu bölümde değineceğiz. Birçok polis memuru için silah oldukça önemli bir yere sahiptir. Asker ve polisler için bu silahların taşıdığı anlam dışarıdan bakan bir kişiye göre çok daha farklı olabiliyor. Özellikle de polisler ve askerler yetiştirilirken bu hususa amirler ve komutanlar tarafından yoğun bir vurgu yapılıyor. Bu nedenle polisler için İkinci Silahla Göreve Gidilir mi? sorusu büyük bir öneme sahip. Amirlerin bu konuya nasıl bir tepki vereceğini kestirmek ve bu durumun yasalara olan uygunluğunu belirlemek burada kritik bir önem taşıyor denilebilir.

Ancak burada verilecek olan cevabın bariz bir şekilde açıklanması ve nedenlerinin de sıralanması gerekiyor çünkü bir polis memuru için ikinci bir silah her zaman mevcut olmayabiliyor. Peki, ikinci silah olarak burada kast edilen şey nedir? Aslına bakarsanız ikinci silah devlet tarafından verilen bir silah değildir. Bu silah polis memurunun ruhsatlı olarak aldığı silah olarak belirlenebilir. Peki, polis memurları bu silahı yanlarına alarak göreve gidebilirler mi? 

Konuya dair bir mevzuatın olmaması nedeniyle böylesi durumlara dair kesin bir şey söylemek zor olabilir. Çünkü bu tip durumların mevcut örnekleri oldukça sınırlı ve kısıtlı olmaktadır. Bu yüzden polislere şunu yaparsanız kesinlikle sorun yaşarsınız ya da yaşamazsınız gibi bir cümle kurmanın bir anlamı olmadığı söylenebilir. 

İkinci Silahla Göreve Gidilir mi?

Polisler Ruhsatlı İkinci Silahla Göreve Gidebilirler mi?

Birçok polisin aklına takılan bu soruyu cevaplamadan önce şunu belirtmek gerekiyor. Bir polisin ruhsatlı bir silahı bulunabilir ve ruhsatlı silahını yanında gezdirebilir. Polisler Ruhsatlık İkinci Silahla Göreve Gidebilirler mi? sorusunun yanıtı da aslında biraz benzer. Birçok polis ikinci silahını da göreve götürmektedir ve bu duruma net bir engel yoktur. Ancak bu tip durumlarda bilinmesi gereken çok önemli bir nokta var. 

Bu tip bir durumda en önemli nokta şudur: Polisler ruhsatlı ikinci silahlarıyla operasyona gidebilirler ancak görev sırasında yanlarında bir kendilerine devlet tarafından verilen silahı bulundurmak zorundalar. Polisler Ruhsatlı İkinci Silahla Göreve Gidebilirler mi? sorusunun cevabının bu olduğunu genel olarak belirtmeliyiz. Yine de bu tip durumlarla ilgili amirlerinize bilgi vermeniz ve onların fikrini de almanız iyi bir davranış olacaktır. Çünkü bu tip bir konuya dair mevcut bir mevzuat bulunmamaktadır.  

Sonuç olarak birçok polis memurunun bu tip bir durum içerisinde bulunması gayet anlaşılabilir ve haklı nedenleri mevcuttur. Ancak kendi silahını da yanında bulundurması buradaki en kritik şey olacaktır. Böyle bir şey söz konusu olmadığında ciddi anlamda sorun yaşanabilir ve polis memurları farklı sorunlarla karşılaşabilir. Çünkü genel olarak görev esnasında nasıl bir durum yaşanacağını kestirmek olanaksızdır. Bu noktada durumu değerlendirecek olursak tüm polisler için mevcut olmayan mevduat nedeniyle dikkatli davranmak gerektiğini söyleyebiliriz.

2. Silahla Göreve Gidilir mi? sorusunun genel olarak bu şekilde cevaplanabileceğini söylemek doğru olacaktır. Tüm bu soruların kaynağı olan mevduat belirsizliği demek doğru değil, mevduat içerisinde bu bilgi yer almıyor olabilir ancak bunda bir kusur olmadığı için mevduatta yer almaması oldukça doğal bir durum olarak değerlendirilmelidir. Polis memurlarının da bu durumu değerlendirmesi gerekiyor ve bu duruma göre tavır almaları önemli bir detay olarak belirtilmelidir. Tüm polis memurlara bu tip konularda titiz olmalarını tavsiye ederiz.

Polisler İkinci Bir Silaha Sahip Olabilirler mi?

Polislerin ikincil bir silaha sahip olmalarının mümkün olup olmadığına dair bazı asılsız bilgiler olduğunu söylemek doğru olacaktır. Birçok kişi polislerin ikinci bir silah alamayacaklarını düşünebiliyorlar. Ancak böylesi söylentiler ve düşünceler bir anlama sahip değil. Buradan yola çıkarak Polisler İkinci Bir Silaha Sahip Olabilirler mi? sorusuna tabi ki de evet cevabını verebiliriz. Ancak burada polis olmak net bir fayda sağlamayacaktır.  

Yani buradan anlaşılacak olan şey şu: Polislerin de ruhsatlı silahlara sahip olmaları mümkündür ve bu silahlara sahip olmadan önce gerekli aşamaları geçmeleri gerekmektedir. Hatta bu silahlarla göreve gitmeleri bile sorun olmayacaktır ancak göreve giderken asıl silahlarını da yanlarında bulundurmaları büyük bir önem taşımaktadır. Aksi durumda ciddi sorunlar ortaya çıkabilir ve bu tip sorunların ortaya çıkması polis memurunun sıkıntılı süreçler yaşamasına neden olabilir. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP